סטנד אפ בתל אביב

בילוי מרתק בעיר תל אביב בערב סטנאפ ייחודי!

הגיע סוף השבוע, והחבר׳ה חושבים לאן לצאת לבלות. כמובן, יוצאים לתל אביב, אבל מה נעשה שם הפעם? אפשר ללכת לאיזו מסעדה שווה, או שאולי לצאת לפאב מגניב או מסיבה? אולי הפעם לא. הערב יוצאים לצחוק! לא בכדי, בין הבילויים הפופולריים כיום, נמצאים מופעי הסטנד-אפ. זהו בילוי העונה על כל הצרכים למעשה, כיוון שהוא מספק גם בידור, מקרב בין החברים, ואפילו ניתן להזמין במהלכו משהו קטן לאכול או לשתות.

אמנם מופעי הסטנד-אפ לא מאופיינים בתפאורה נוצצת, לבוש מיוחד, ואביזרים, אך זה סוד הקסם. החיבור ההדדי בין הסטנדאפיסט לקהל במהלך המופע הינו ייחודי למופעי הסטנד-אפולא ניתן למצוא אותו בסוגים שונים של מופעים, כדוגמת הופעות מוזיקליות. אמנם המופע לרוב כתוב מראש, מלבד מופעי אילתורים, אולם מקובל מאוד גם לחרוג במהלכו מהטקסט הכתוב. הסטנדאפיסט לרוב יצליח להשיג מעורבות מהקהל כבר בתחילת המופע, ע״י כך שיפתח אותו בבדיחה על נושא המוכר לקהל מחיי היום-יום. הדבר ייצור אצל הקהל הזדהות ובכך יגרום לחיבור,

ואף בשלבים מאוחרים יותר, הסטנדאפיסט ישאל את הקהל שאלות וכך יגרום לו לקחת חלק פעיל במופע. אם לפני שני עשורים היה בתל אביב רק מועדון סטנד-אפ אחד מוכר, כיום כבר קיימים כמה גדולים בעלי שם. שמות המועדונים שיצלצלו לנו מוכרים הם ה״ZOA קומדי בר״ באבן גבירול, שנחשב הגדול ביותר, ה״סטנד-אפ פקטורי״ שבדרום העיר המועדון שיושב במשבצת הכוכב העולה, וה״קאמל קומדי קלאב״ שאמנם ירד מגדולתו אך שמו הולך לפניו בתור הוותיק בתחום. בנוסף למועדוני הסטנד-אפ היעודיים, ישנם מועדונים שמארחים בהם מופעי סטנד-אפ שונים, קבועים או חד פעמיים.

 

סוגים שונים של מופעי סטנד אפ בתל אביב

מופע סטנד אפ

 

הידעתם שיש סוגים שונים של מופעי סטנד-אפ בתל אביב? מלבד מופעים קבועים של סטנדאפיסטים מוכרים או פחות, ישנם ערבי מרתון שבהם עולים מספר סטנדאפיסטים אחד אחרי השני, מופעי אילתור, ערבי סטנדאפ נישתיים בנושאים מסוימים – תת ז׳אנר שלאחרונה תפס תאוצה, וערבי במה פתוחה לקהל הרחב. המועדונים הגדולים מתחזקים ליינים קבועים, ולכל אחד נבחרת אמנים חזקה משלו. סטנדאפיסטים מוכרים וותיקים יופיעו לרוב גם במקומות שונים ברחבי העיר, מומלץ לבדוק זאת זמן מה מראש, ע״מ לשריין כרטיסים.

מופעי האילתור דווקא נפוצים יותר במועדונים קטנים יותר, כאשר לפני מספר שנים הוקם בדרום העיר מועדון ייחודי לכך בשם ״תיאטרון האימפרוב״ (מומלץ, הנאה מובטחת!), והמופעים הנישתיים וערבי הבמה הפתוחה יכולים להתקיים ליטרלי בכל מועדון, ייעודי לסטנד-אפ או לא. אז אחרי שאתם כבר סגורים כיצד תבלו בסוף השבוע הבא, מומלץ להכין את עצמכם לשעות של צחוק!